logo Plan Design logo Plan Design wstecz


Kto ważniejszy, projektant czy inwestor?

W jakim stopniu projekt jest odbiciem oczekiwań inwestora?
Tworzenie wnętrza to proces angażujący dwie strony jednocześnie: inwersora i projektanta. Z jednej strony inwestor ufa, że projektant posiada odpowiednie umiejętności i doświadczenie, oraz „wie co robi”, z drugiej strony dekorator na podstawie pozyskiwanych informacji od inwestora szacuje, bierze pod uwagę, skale wydatków i oczekiwanie stylistyczne.


Dobry projektant wnętrz już podczas rozmowy wstępnej wplata w miłą atmosferę rozmowy wątki, które pozwolą mu później odnaleźć najbardziej pasujący do oczekiwań inwestora styl wnętrza.


Jeżeli występuje u Was obawa że przyszłe wnętrze nie spełni oczekiwań lub posiadacie przeświadczenie, że projektant wymusi pewne, nie odpowiadające Wam rozwiązania, zachęcam do porzucenia tej myśli. Projektant słucha, pozyskuje wiedzę o Waszym oczekiwaniu, a następnie tworzy. Gotuje danie z produktów, które mu dostarczacie. Wnętrze jest w dużym stopniu odbiciem oczekiwanego przez inwestora stylu, projektant pełni tu funkcję doradcy, w każdym razie nie dyktatora.

kto ważniejszy, projektant czy inwestor?Słupsk - Gdańsk - Gdynia - Sopot - Koszalin - Lębork - Ustka - okolice

Copyright © 2010 | Plan Design - projektowanie wnętrz, projektant, dekorator, wnętrze

katalog stron - dobre firmy Słupsk